איך נדע מה לבקש?

יולי סיפור טבעי
יולי שפירא
תהליכים אנרגטיים לצמיחה ושינוי

לעיתים קרובות אני מייעצת לאנשים: "תבקשו ותקבלו". אבל באיזה אופן ניתן לבקש מהיקום כך שנקבל את מה שייחלנו לו ולא את מה שלא? ראשית כל יש כאן הסכמה מסויימת. הסכמה שהיקום יכול להעניק לי דברים שאולי אין כעת ביכולתי לממש, יש כאן הסכמה לבקשת עזרה מסויימת, מגורם מוסמך ניתן לומר.

שנית, מלבד הסכמה יש כאן גם קבלה, קבלה של הסיטואציה בה אני נעזרת בגורם רב זרועות וכוחות ממני, שאני אמנם חלק ממנו, אבל בהחלט יש בו כוחות רבים ומגוונים.

מתוך כך, נובעת ההבנה שלי גם לגבי הניסוח. כאשר הראייה שלי צרה במיוחד אני אבקש דברים מאד ספציפיים: אני מבקשת להתחתן עם שון פן או עם לאונרדו דקפריו, או אני מבקשת עבודה ספציפית במקום ספציפי. כאשר אני עושה כך, אני בעצם לא מאפשרת ליקום רב הידע לסייע לי. הרי היקום, מלבד הכוחות הרבים שהוא כולל, יתכן ומכיל ידע רב ממני על הסיטואציה הנוכחית. יתכן וזה לא רעיון כל כך טוב להתחתן עם שחקן מפורסם שאינו דובר את שפת האם שלי ואולי מקום העבודה שנראה לי מצויין, פחות מתאים לאישיות שלי ממגוון סיבות.

כמה פעמים נראה היה לנו שקרה דבר נורא (פוטרנו למשל, או מישהו עזב אותנו) ובדיעבד לאחר שחלף זמן הסתבר כדבר שהצמיח אותנו ואיפשר לדברים אחרים וחיוביים בחיינו לקרות?

לכן, כשאנחנו מבקשים, אני מציעה לבקש באופן פתוח ומאפשר, עם יותר שאלה ובקשה מאשר סימני קריאה. למשל: "יקום, מה יאפשר לי למצוא מקום עבודה שיתאם את כישוריי ויפרנס אותי היטב?" והיקום יראה לי את הדרך, אם אהיה קשובה. או משהו כמו: "יקום, תראה לי איך למצוא זוגיות שאהיה בה שמחה, בבקשה" ולשים לב מה קורה מסביבי.

לא מזמן הייתי בצרה כלשהי, הסתבר לי שיש עליי איום בתביעה. ביקשתי: "יקום, תעזור לי עם זה" והייתי פתוחה. כבר באותו יום הייתי בסביבה של אנשים מסויימים שהבנתי שכדאי לי לפנות לאחד מהם, שבקושי הכרתי, ולשתף אותו בסיטואציה. חיכיתי לרגע מתאים ופניתי אליו, הסתבר שאותו איום חל גם עליו ושהוא רואה בי שותפה. יומיים לאחר מכן, חיכתה לי הזמנה דחופה לבית משפט ונקראתי להגן על עצמי. פניתי לאותו אדם, שהפנה אותי לעורך הדין שלו, איתו התייעץ בנושא בעבר, ובעצתו של עורך דינו, הוא הגיע יחד איתי לבית המשפט על מנת להעיד לטובתי בנושא שהכיר טוב ממני, וכל זאת, רק מפני שפגשתי אותו "במקרה" שלושה ימים לפני כן. העניין נגמר בטוב ואני שמחתי על הבקשות שלי ועל היכולת שלי להקשיב ליקום ולקבל את מתנותיו, שמגיעות לעיתים בזמן ומקום לא צפויים במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *